Menopoz Nedir Belirtileri Nelerdir?

Menopoz Nedir Belirtileri Nelerdir?
40'lı ve 50'li yaşlardaki mature Avrupa yakası escort kadınların korkulu rüyası olan menopoz regl döneminin kesilmesi olarak biliniyor. Doğal bir süreç olan menopoz her kadının yaşayacağı bir dönem olarak kabul ediliyor. Menopoz döneminde yumurtalıklarda folikül miktarı azalıyor aynı zamanda ostrojen üretimi de düşüyor. Sonuç itibarı ile kadınlarda menopoz döneminde adet döngüsü sona eriyor aynı zamanda doğurganlıkta bitiyor.

Menopoz Yaş Aralığı Nedir?


Dünya genelinde menopoz yaşı 45-55 yaş aralığı olarak kabul ediliyor. Ancak Türkiye'de bu yaş aralığı 46 48 olarak belirlenmiş durumda.

En yaygın Menopoz belirtileri nedir?


Ülkemizde menopoz kadınlar için Korkulu Rüya olarak görülüyor ancak bu süreci iyi yönetime durumunda sorunsuz bir şekilde atlatmak mümkün. En yaygın menopoz belirtileri ise şu şekilde;

Gece terlemeleri ve ateş basması: Menopoz döneminde Bodrum kadınlarda aniden başlıyor ve genellikle boyun ve yüz bölgesinde görülüyor. Ateş basması yaklaşık 2 ile 5 dakika arasında sürebiliyor. Ayrıca menopoz dönemindeki kadınlarda bu ataklar her gün 10 20 defa tekrar edebiliyor.

Reglin kesilmesi: Menopoz döneminde en yaygın olarak görülen belirtilerden biri de adet döngüsünün kesilmesi oluyor. Zaten Yukarıda saydığımız gece terlemeleri ve ateş basması gibi sorunlarda adet döngüsü kesildiği için ortaya çıkıyor.

Aşırı sinirli ruh hali: Menopoz dönemindeki kadınlarda aşırı sinirli ruh hali de gözlemleniyor. Genellikle adet öncesi sendrom gibi yaşanan bu nöbetler kısa süreli öfke patlamaları halinde de ortaya çıkabiliyor.